Praca jako zawodowy kierowca – plusy i minusy

kierowca

Praca zawodowego kierowcy polega na przewożeniu towaru w dane miejsce, jeśli chodzi o kierowców busa.Praca nie trudna. Można znaleźć pracę, która trwa 8 godzin ale i są takie co trzeba wyjeżdżać w trasę nawet na kilka tygodni.

Jak można zostać kierowcą zawodowym?

Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią i posiadać prawo jazdy kat. B, C,C+E, D. Osoba z wiekiem 21 lat, która może posiadać uprawnienia kat. C, C+E. Natomiast osoba kończąca 23 lata może uzyskać uprawnienia na kat. D,D+E.

Po zdanym egzaminie państwowym i kwalifikacji może starać się o pracę kierowcy zawodowego. Natomiast kierowca co 5 lat musi wykonywać szkolenie okresowe, badania lekarskie i psychologiczne.

Zawód kierowcy zawodowego z pozoru łatwy ale wiąże się z rozłąką rodzinną i samotność.

Jakie są plusy kierowcy zawodowego?

– atrakcyjne zarobki, to ogromna zaleta tej pracy, zarobki zawodowego kierowcy to ok 3 – 6 tysięcy złotych

– podróże, nie są to podróże prywatne turystyczne ale i z czasie tras mamy przerwę, którą możemy wykorzystać na krótkie zwiedzanie kraju czy miejscowości w której akurat się znajdujemy.

– długie przerwy między trasami, dla niektórych osób to wielka zaleta tej pracy np. kilka tygodni w pracy na tydzień wolnego.

Wspaniałe ciekawostki z wielu różnych dziedzin wrzucamy na stronę https://www.wysylkowa.pl, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wiele różnych, a czasami też dziwnych pytań.

Wady pracy zawodowego kierowcy

Do wad możemy zaliczyć np.:

– rozłąkę z rodziną, ogromna wada, która długi czas w pracy nie jest na etat, tęsknota jest wielka i tylko rozmowy telefoniczne jest formą komunikacji.

– Samotność, tęsknota. kierowcy spędzają ten czas sami w dzień za kierownicą a nocy również w samochodzie.

Podsumowując należy powiedzieć, że kierowca zawodowy powinien wykazywać się pewnością siebie, elastycznością. Powinien być skupiony na prowadzeniu samochodu ze względu na swoje i innych bezpieczeństwo.